MİLLETVEKİLİ ÖZKAYA’DAN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

8 Mart 2018, 11:36

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av.Ali Özkaya 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Dolayısıyla Bi,r Mesaj Yayınladı.

Bildiğimiz üzere kadınlar günü 8 Mart 1857 yılında ABD’de işçilerin daha iyi çalışma koşulları talebiyle bir tekstil fabrikasında başlattıkları grev ve bunun sonucunda 129 kadın işçinin ölümüyle sonuçlanan olayın anısına kutlanmaya başlamış ve bugün kadınlar günü olarak ilan edilmiştir.

Bu olayın batı medeniyetinin kadın meselelerine eğilmesinde tetikleyici bir olay olduğunu görüyoruz. Ancak Bizler batı medeniyetinde olduğu gibi bir olaydan etkilenerek kadınımıza değer vermeye başlamadık. İslamlamla şereflenmiş bir ümmet olarak, Peygamber Efendimiz (S.A.V)”Müminlerin iman bakımından en olgunu ve en hayırlısı hanımına karşı en hayırlı olandır” diyerek daima kadın hakları üzerinde titizlikle durmuş ve kadını hiçbir nizam ve sistemin veremediği müstesna bir makama layık görmüştür.Bizlerde bu yolda tarihimizin en eski dönemlerinden içinde bulunduğumuz çağa kadar kadınları toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın merkezine almışızdır. Kimi zaman devletin kuruluşunda, kimi zaman vatanın kurtuluşunda görev alan kahraman kadınlarımız günümüz kadınlarına rehber olacak bir miras bırakmıştır.

Ülkemizin dönüm noktalarından birisi olan 15 Temmuz Darbe gecesi gördük ki; Menfur terör örgütlerinin düzenlediği Fetöcü zihniyete karşı, “Rabbim devletimize ve milletimize zeval vermesin” diyerek kadınlarımız sokağa koştu. Gördük ki kamyonuna onlarca kişi bindiren Şerife Hanım, tanklara korkusuzca gövdesini siper eden Safiye Hanım ve ülkenin bekası için evlatlarına arkada bırakarak gözlerini kırpmadan şehadete koşan nice kadınlarımız tarihimizde kendini bu vatana adayan Nene Hatun ruhundan hiçbir şey kaybetmemiştir. Yine bugün aynı şekilde sınır güvenliğimiz için verdiğimiz mücadelede Afrin’de “Zeytin Dalı Operasyonunda”görev alan kadınlarımız göğsümüzü kabartıyor, ülkemizi gururlandırıyor. Tam da bu noktada Yahudi siyasetçi Emanuel Karasu’nun Türk kadınları için yaptığı bu tarihi tespiti sizlerle paylaşmak isterim. “Bir Osmanlı kadını İslamla bağını kesmediği sürece her an bir Abdülhamit doğurabilir.” Şahsımda buradan bu güzel gün münasebetiyle diyorum ki; Rabbimin izniyle bizde ne bu kahraman kadınlar biter, ne de bu annelerin doğruca Fatihler, Abdülhamit’ler biter. Bu duygularla; 8 Mart Dünya Kadınlar gününün başta; Suriye’de, Irak’da, Myanmar’da, Afrika’da, Filistin’de olmak üzere dünyanın her yerinde zulüm ve katliamlarla geçen son kadınlar günü olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyor, hayatımızın her alanını güzelleştiren, dünyamızı daha yaşanacak hale getiren tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor; sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.

ÖNE ÇIKAN HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Copyright © 2018. Afyon Haber03

Wordpress Tema indir