El Emeği Göz Nuru Eserler Görücüye Çıktı

8 Mayıs 2018, 08:49 13 Okundu

AFEMEK VE HEM KURSLARININ YIL SONU SERGİSİ AÇILDI

AFEMEK VE HEM KURSLARININ YIL SONU SERGİSİ AÇILDI

Afyonkarahisar Belediyesi El Sanatları ve Mesleki Eğitim Kursları (AFEMEK) ile Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde 2017-2018 eğitim öğretim yılında Bilgi Evleri ve Etüd Eğitim Biriminde açılan el sanatları kurslarının yıl sonu sergisi Atatürk Kültür Merkezi Sergi Salonunda beğeniye sunuldu.

Özellikle ev hanımlarının boş vakitlerini değerlendirip yeni beceriler kazandığı ve aile bütçelerine katkı sağladığı el sanatları kursları, AFEMEK ve Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu işbirliğinde devam ediyor. Afyonkarahisar Belediyesi’ne bağlı Bilgi Evleri ve Etüd Eğitim Biriminde açılan kurslar, kursiyerlerin sosyal gelişimine de  büyük katkı sağlıyor.

SERGİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Bu doğrultuda, 2017-2018 eğitim öğretim yılında açılan Maraş işi, tel kırma, giyim aksesuarları dikimi, iğne oyası, amigurumi örgü, mefruşat, çini, dekoratif ev aksesuarları, ıslak keçe ve keçe nakışı kurslarına katılan kursiyerlerin yaptığı el sanatları, Atatürk Kültür Merkezi Sergi Salonunda açılan sergiyle ilk kez görücüye çıktı. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve eşi Emine Çoban ile İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Murat Diktaş, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Emel Sarlık ve Türk Anneler Derneği Onursal Başkanı Seviye Özsoy tarafından açılışı yapılan sergi büyük ilgi gördü.

Usta öğreticiler tarafından verilen eğitimler neticesinde, kurslara katılan 150 kursiyerin yaptığı, bölüm bölüm sergilenen el emeği göz nuru eserler, protokol üyeleri ve açılışa katılan davetlilerden tam not aldı. Serginin 2 gün (7-8 Mayıs) süreyle ziyarete açık olacağı bildirildi.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

REKLAM

Güncel Haberler

Copyright © 2018. Afyon Haber03

Wordpress Tema indir