BAŞKAN ÇOBAN’DAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

10 Mayıs 2018, 08:54 8 Okundu

fyonkarahisar Belediyesi olarak imkânlar doğrultusunda engelli vatandaşlarımızın günlük hayatlarını kolaylaştırma gayreti içerisinde olduklarını ifade eden Başkan Burhanettin Çoban engelli vatandaşlarımızın toplumda yaşadığı sorunların sadece onların değil; ailelerinin, çevrenin ve tüm insanlığın ortak sorunu olduğunu söyledi. 

Afyonkarahisar Belediyesi olarak imkânlar doğrultusunda engelli vatandaşlarımızın günlük hayatlarını kolaylaştırma gayreti içerisinde olduklarını ifade eden Başkan Burhanettin Çoban engelli vatandaşlarımızın toplumda yaşadığı sorunların sadece onların değil; ailelerinin, çevrenin ve tüm insanlığın ortak sorunu olduğunu söyledi.

 

Engelli bireylerin günlük yaşama en iyi şekilde adapte olabilmelerinin toplumsal duyarlılığın tam anlamıyla gerçekleşmesiyle mümkün olacağına dikkat çeken Başkan Çoban mesajında şu ifadelere yer verdi; “ Engellilerin sorunlarının, yılın belirli bölümlerinde değil yılın her günü gündemde tutulması, engelli vatandaşlarımızın günlük yaşamda karşılaştıkları zorlukları aşabilmeleri için gerekli çalışmaların yapılması, onların sosyal yaşamda çok daha fazla ve aktif şekilde yer almalarının sağlanması, toplumsal bir görev olmasının yanı sıra insani bir zorunluluktur.

 

Afyonkarahisar’da tüm samimiyetimizle engelli vatandaşlarımıza yönelik gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda engelli kardeşlerimizin sosyal hayatta yer almalarını, toplumda söz sahibi olmalarını, işgücüne katılmalarını hedefliyoruz. Onların huzur ve refahını düşünerek hareket ediyoruz. Bu doğrultuda, 2009 yılından bu yana, 568 engelli kardeşimize akülü araç, 339 engelli kardeşimize ise tekerlekli sandalye dağıtarak topluma katılımlarını sağladık.

 

Şehrimizi geleceğe hazırladığımız bu dönemde, yaptığımız çalışmalarda engelli bireylerimizi unutmadık. Özürlüye değil; özgürlüğe yol veren bir anlayışla engelli bireylere acıyarak değil; hayranlıkla bakmayı her zaman kendimize bir görev bildik. Her şeyden önce yanlış tutum ve davranışlarımızdan dolayı engellilerin yıkılan duygu dünyaları onarılmalıdır.

 

Hükümetimizin de engelli kardeşlerimize yönelik gerçekleştirdiği özverili çalışmalardan feyz alarak Afyonkarahisar’da engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmaya yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu anlamlı haftada engelli vatandaşlarımıza karşı hassasiyet ve bilincin artmasını temenni ediyor, engelli vatandaşlarımızla ailelerini, sevgi ve kardeşlik duygularıyla kucaklıyorum”

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

REKLAM

Güncel Haberler

Copyright © 2018. Afyon Haber03

Wordpress Tema indir