Şuhut’ta Ramazan Dolayısıyla Fırınlar Denetlendi

25 Mayıs 2018, 12:53 27 Okundu

Şuhut’ta Ramazan Dolayısıyla Fırınlar Denetlendi

(Fotoğraflı) Recep Dikici

Afyon Haber03- Afyonkarahisar Şuhut İlçe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri,Ramazan-i Şerif ayı dolayısıyla  ekmek ve pide fırınlarında hijyen,gramaj ve yumurta kontrol denetimlerine başladı.

Şuhut Belediyesi zabıta ekipleri ekmek ve pide fırınlarında gerekli denetimleri yaparak temizlik kurallarına uyulup uyulmadığını,çıkan ekmek ve pidelerin gramajlarının doğru ölçüde olup olmadığını ve genel temizlik ve ekmek fiyatlarının kontrolünü gerçekleştirdi.

Şuhut’lu hemşehrilerinin sağlığını korumak için fırınlarda rutin kontroller yaptıklarını ifade eden Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt,”Şuhut’lu hemşehrilerimizin daha iyi kaliteli hizmet alabilmeleri,sağlıklı ve temiz ekmek ve pide yiyebilmelerini sağlamak için Şuhut ilçemizde rutin olarak denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz.Ramazan-i Şerif ayının gelmesi dolayısıyla bu mübarek günlerde denetimlerimizi biraz daha sıklaştırdık.

İlçemizde vatandaşlarımızın talep ve şikayetleri doğrultusunda çalışmalarımızı gerçekleştirerek özellikle ekmek ve pide fırınlarında gramaj hijyen ve yumurta kontrollerini halkımızın sağlığı için gerçekleştiriyoruz.”açıklamalarına yer verdi.

Kurallara uymayan fırın ve imalathanelerin tamamını istenilen standartlara getirmek için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.Kurallara uymayan halkın sağlığını hiçe sayan işletmelere ise gerekli cezalar uygulandı.

RD-

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

REKLAM

Güncel Haberler

Copyright © 2018. Afyon Haber03

Wordpress Tema indir